Blog

Czy balustrada przy schodach jest konieczna?

Czy balustrada przy schodach jest konieczna?

Tak jak pisaliśmy w poprzednim poście, dzisiaj poruszymy temat związany z balustradami. Czy są one konieczne przy każdych schodach i czy do każdych pasują? Balustrady drewniane są na tyle uniwersalne, że pasują praktycznie do każdego rodzaju schodów, nawet tych na konstrukcji metalowej lub stalowej oraz betonowych. Co ciekawe, dzięki możliwości dowolnego rzeźbienia i frezowania drewna balustradzie można nadać dowolny kształt. A co za tym idzie taka balustrada będzie pasowała zarówno do wnętrz klasycznych – np. nawiązujących do secesji lub art deco, ale i tych nowoczesnych, minimalistycznych.

W województwie świętokrzyskim i w samych Kielcach wśród naszych Klientów dużą popularnością cieszą się balustrady drewniane lakierowane o matowym wykończeniu, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz.

Pozostaje jeszcze nam tylko jeszcze odpowiedź na pytanie, czy balustrada pasuje do każdego rodzaju schodów. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż nie możemy zapominać, że oprócz funkcji ozdobnych balustrada zabezpiecza schody i jeśli w domu są małe dzieci to balustrady są konieczne niezależnie od wystroju wnętrza.

W przypadku, gdy mieszkamy sami lub ze starszymi dziećmi możemy zrezygnować z balustrady przy schodach samonośnych lub w pomieszczeniu o bardzo nowoczesnym, wręcz futurystycznym wystroju.

„KOZUBEK” Schody Balustrady to firma z wieloletnim doświadczeniem, zajmująca się kompleksowymi usługami z zakresu wykonywania balustrad, schodów na konstrukcji stalowej, schodów na beton.

logo dol