Blog

Jakie schody wybrać do domu?

Jakie schody wybrać do domu?

Schody – korzystamy z nich każdego dnia. Pozwalają wspiąć się na wyższe kondygnacje domu oraz bezpiecznie je opuścić. Jednak mogą pełnić również funkcję dekoracyjną w mieszkaniu lub wnętrzu domu. Dlatego przed wyborem materiału z jakiego będą zrobione schody oraz ich rodzaju warto zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć.

W tym wpisie przedstawimy Wam drodzy Klienci podstawowe rodzaje schodów i materiały z jakich są wykonywane.

Schody wewnętrzne z reguły wykonywane są z drewna lub na konstrukcji stalowej. Stal i drewno są o wiele lżejsze niż beton, dlatego wiele osób chcących mieć schody wewnątrz domu decyduje się właśnie na nie.

Kielce są miastem, w którym obecnie królują schody samonośne. Jest to lekka konstrukcja, która nie przytłacza pomieszczenia. Tego rodzaju schody pasują do nowoczesnych wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Ciekawy efekt otrzymacie dodając podświetlenie ledowe poszczególnych stopni. W ciągu dnia stopnie będą rzucały cień na białą ścianę, zaś w nocy oprócz intrygującego efektu wizualnego zwiększy się bezpieczeństwo poruszania się po schodach.

W kolejnym wpisie poruszymy temat balustrad, które będą idealnie pasowały do przedstawionych w tym poście schodów.

„KOZUBEK” Schody Balustrady to firma z wieloletnim doświadczeniem, zajmująca się kompleksowymi usługami z zakresu wykonywania balustrad, schodów na konstrukcji stalowej, schodów na beton.

logo dol